top of page
  • P. Tomáš M. Vlček

Milión detí sa modlí ruženec


Aj v našej farnosti prosili deti o pokoj vo svete. Napoludnie sme sa v kostole sv. Ladislava modlili so žiakmi základnej školy zo Spišského Štvrtku a večer sme sa zase stretli s deťmi v kostole sv. Juraja Dlhých Strážach.

Myšlienka tejto kampane sa zrodila v roku 2005 pri jednej prícestnej kaplnke s obrazom Panny Márie vo venezuelskom hlavnom meste Caracas. Miestne ženy raz videli, ako sa pred týmto obrazom skupina detí modlí ruženec. Počas ich modlitby mocne pocítili prítomnosť nebeskej Matky. Jedna z nich si vtedy spomenula na slová svätého Pátra Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“

Či nás bolo naozaj milión môžete skontrolovať na tejto interaktívnej mape:


56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page