top of page
  • br. Jozef

Slávili sme "veľký odpust"

Kláštor minoritov v Spišskom Štvrtku má za patrónku Nanebovzatú Pannu Máriu. Jej je zasvätená aj nádherná stredoveká kaplnka pri Kostole sv. Ladislava. Pre veriacich v Spišskom Štvrtku je deň jej sviatku hlavnou slávnosťou roka. Odpust sme slávili tri dni.


Omšou z vigílie, ktorú celebroval páter Tomáš M. Vlček, sme ho otvorili v piatok podvečer. Spievali pri nej mladí zo Spišského Štvrtku. V deň slávnosti sme mali dve omše. Rannú s pátrom Jozefom v Kaplnke Nanebovzatia a večernú s hosťami. Boli nimi bratia františkáni z Beckova. Homíliu povedal br. José a sv. omšu celebroval br. Anton. Spieval pri nej zbor z neďalekých Hrabušíc. Prišli medzi nás aj bratia a sestry z terciárskeho spoločenstva v Starej Ľubovni. Po omši sme žehnali kvety a byliny. Potom sa br. Vavrinec podelil s veriacimi o svoje zážitky z misií v Bolívii. Nakoniec sme si na farskom dvore všetci spolu dali dobrý guláš. Slávnosť sa skončila v nedeľu predpoludním sv. omšou, ktorú celebroval br. José. Homíliu povedal br. Anton. Ľudovým spevom a nádhernými krojmi skrášlili túto udalosť speváci z folklórneho súboru Štvrtočan. Všetkým srdečne ďakujeme!

101 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page