top of page
  • br. Jozef

Týždeň vo farnosti 8. - 14. februára

Aktualizováno: 11. 2. 2021

Podľa aktuálne platných epidemiologických nariadení to, žiaľ, vyzerá tak, že ani v horizonte dvoch týždňov vláda nepovolí účasť veriacich na svätých omšiach. Chceme vás preto aj v mene nášho diecézneho administrátora poprosiť, aby sme v najbližších dňoch vytvorili modlitebnú reťaz za čo najskoršie zlepšenie situácie, aby sme sa mohli stretávať aspoň v obmedzenom počte pri slávení liturgie v našich kostoloch. Za uzdravenie chorých sa budeme modliť pri sv. omši vo štvrtok, keď slávime v Cirkvi spomienku na lurdskú Pannu Máriu.

LITURGICKÝ KALENDÁR

Streda 10. februára - Sv. Školastiky, panny, spomienka

Štvrtok 11. februára - Prebl. Panny Márie Lurdskej, ľubovoľná spomienka

Nedeľa 14. februára - 6. nedeľa cez rok


BIRMOVANCI

Birmovancom sme v týchto dňoch poslali ďalšie katechézy. Povzbudzujeme ich k štúdiu, ďalšia skúška by mohla byť po Veľkej noci.


OZNAM Z DEKANÁTU

Cirkevné Gymnázium sv. Františka Assiského v Levoči organizuje virtuálny Deň otvorených dverí 2021. Všetci mladí záujemcovia o štúdium na cirkevnom gymnáziu sú pozvaní, aby sa zoznámili s prostredím a systémom štúdia na GSFA Levoča. Virtuálny Deň otvorených dverí 2021 štartuje dňa 09.02.2021. Záujemcovia sa musia zaregistrovať prostredníctvom svojej e-mailovej adresy a tak získajú prístup k virtuálnemu obsahu. Registračný formulár nájdu na webovej stránke gymnázia https://gsfalev.sk/ Levočské cirkevné gymnázium má vynikajúce referencie a absolventi gymnázia sú veľmi dobre pripravení na budúce štúdium na akýchkoľvek univerzitách a vysokých školách. Vedenie gymnázia pozýva čo najviac mladých budúcich študentov, aby sa zapojili do tejto aktivity. Na všetkých sa už teraz tešia.


FUNGOVANIE FARSKÉHO ÚRADU

Farský úrad funguje v pracovných dňoch tak, ako zvyčajne. Všetky záležitosti vybavujte podľa možností telefonicky (053 4598 400 alebo 0910 842 499). Prosíme, aby ste rešpektovali životný rytmus rehoľnej komunity a ak to nie je nutné, aby ste neriešili úradné záležitosti v čase obeda (12.00 - 13.00) ani vo večerných hodinách.


MOŽNOSŤ SV. SPOVEDE

O sv. spoveď môžete požiadať po telefonickom dohovore s kňazom:

p. Jozef Sukeník 0910 842 499

p. Samuel Hurajt 0904 738 978

p. Roman Gažúr 0908 452 589

  • Chorých navštevujeme v súčasnej situácii iba v nebezpečenstve smrti.

EKONOMICKÉ ZÁLEŽITOSTI

V týchto dňoch v spolupráci s biskupským úradom pracujeme na príprave nových nájomných zmlúv pre farské pozemky v katastrálnom území obce Spišský Štvrtok. Pokračujú aj práce na obnove kostolnej veže v Spišskom Štvrtku. Pán Jozef Kežmarský opravil vchodové dvere do veže, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Pokračujeme v upratovaní a v príprave vežových priestorov na vyhotovenie nových podláh. Taktiež sa pracuje na oprave miestností v Starej škole vo farskej budove. Na tento účel chceme získať ďalšie prostriedky z grantov, ktoré vypísal VÚC. Ďakujeme pánom Jozefovi Oravcovi a Petrovi Sanitrikovi i všetkým majstrom a robotníkom, ktorí v uplynulom týždni urobili kus dobrej práce!

Pani Mária Rákociová venovala na kostol v Spišskom Štvrtku 100 eur, ďalší dobrodinci spolu 64 eur. Pán Boh zaplať za všetky milodary.


Ak chcete farnosť podporiť, môžete poslať svoj milodar na jeden z týchto účtov:

Spišský Štvrtok: SK34 0900 0000 0001 0137 6904

Dravce: SK27 0900 0000 0005 2372 9095

Dlhé Stráže: SK93 0900 0000 0050 5803 5102


ÚMYSLY SV. OMŠÍ

Pondelok 8. februára

P. Jozef - Za zdravie a Božiu pomoc pre Veroniku

P. Samuel - Za šťastný pôrod Dominiky Jurečkovej

P. Roman - Za + členov rodiny Csákyovcov


Utorok 9. februára

P. Jozef - + Mária Garčarová (Majka)

P. Samuel - + Mária Dvorčáková

P. Roman - Za živých členov rodiny Csákyovcov


Streda 10. februára

P. Jozef - Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Bašistovú

P. Samuel - + Helena Kramarčíková

P. Roman - Za členov MI a Ružencového bratstva a na ich úmysel


Štvrtok 11. februára

P. Jozef - + Milan Novotný (výročná)

P. Samuel - Za zdravie a Božie požehnanie pre rodičov a svokrovcov

P. Roman - Pro Populo (Za Boží ľud našej farnosti)


Piatok 12. februára

P. Jozef - Prosba o Božie požehnanie a potrebné milosti pre sestru Teréziu

P. Samuel - + Mária Dubecová

P. Roman - Pro Populo (Za Boží ľud našej farnosti)


Sobota 13. februára

P. Jozef - + Jozef Sagula (nedožitých 80 rokov) a za jeho rodinu

P. Samuel - + Peter Glodžák

P. Roman - Pro Populo (Za Boží ľud našej farnosti)


Nedeľa 14. februára

P. Jozef - + Margita Mirgová (výročná)

P. Samuel - + rodičia Štefan a Anna a synovia Pavol a Štefan

P. Roman - + Jozef Glodžák

345 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page