top of page
  • br. Jozef

Zbierka na pomoc Turecku a Sýrií

Na pomoc Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok ráno zasiahli ničivé zemetrasenia vyhlasuje Slovenská katolícka charita (SKCH) celonárodnú zbierku. Ľudia môžu posielať finančnú pomoc pre tých, ktorí prišli o všetko, prostredníctvom stránky alebo účtu Charity.

Počet mŕtvych po ničivých zemetraseniach, ktoré dnes nad ránom zasiahlo Turecko a Sýriu, presiahol podľa posledných informácií viac ako 1600. Otrasy s magnitúdou 7,8 zničili mnohé budovy na oboch stranách hranice a vystrašení obyvatelia vybiehali do zasnežených ulíc počas studenej zimnej noci. „Naším poslaním vždy bolo aj je byť blízko pri človeku, a preto sme ani na chvíľu nezaváhali a rozhodli sa pomôcť,“ hovorí generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech.


Finančné prostriedky zo zbierky budú použité na humanitárnu pomoc najviac zasiahnutým rodinám a jednotlivcom. Slovenská katolícka charita pomáha v Sýrii od roku 2017 prostredníctvom nášho partnera Syriac Cross. Odvtedy sa nám podarilo dokončiť 11 projektov a ďalšie 3 momentálne realizujeme. Zameriavame sa na podporu kresťanských komunít, vzdelávanie a zabezpečenie základných životných potrieb pre núdznych.

 

Vyjadrite svoju solidaritu cez stránku


alebo darom na účet

SK93 1100 0000 0029 4546 3097

variabilný symbol 5090.

 

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page