top of page
  • br. Jozef

Zbierka na pomoc Turecku a Sýrií

Na pomoc Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok ráno zasiahli ničivé zemetrasenia vyhlasuje Slovenská katolícka charita (SKCH) celonárodnú zbierku. Ľudia môžu posielať finančnú pomoc pre tých, ktorí prišli o všetko, prostredníctvom stránky alebo účtu Charity.

Počet mŕtvych po ničivých zemetraseniach, ktoré dnes nad ránom zasiahlo Turecko a Sýriu, presiahol podľa posledných informácií viac ako 1600. Otrasy s magnitúdou 7,8 zničili mnohé budovy na oboch stranách hranice a vystrašení obyvatelia vybiehali do zasnežených ulíc počas studenej zimnej noci. „Naším poslaním vždy bolo aj je byť blízko pri človeku, a preto sme ani na chvíľu nezaváhali a rozhodli sa pomôcť,“ hovorí generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech.


Finančné prostriedky zo zbierky budú použité na humanitárnu pomoc najviac zasiahnutým rodinám a jednotlivcom. Slovenská katolícka charita pomáha v Sýrii od roku 2017 prostredníctvom nášho partnera Syriac Cross. Odvtedy sa nám podarilo dokončiť 11 projektov a ďalšie 3 momentálne realizujeme. Zameriavame sa na podporu kresťanských komunít, vzdelávanie a zabezpečenie základných životných potrieb pre núdznych.

 

Vyjadrite svoju solidaritu cez stránku

https://charita.darujme.sk/775


alebo darom na účet

SK93 1100 0000 0029 4546 3097

variabilný symbol 5090.

 

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page