Naša farnosť na Národnom Pochode za život

30.9.2019

V nedeľu 22. 09. 2019 sa v Bratislave uskutočnil Národný pochod za život, ktorého cieľom je verejne vyjadriť túžbu po tom, aby bol chránený život každého človeka. Hlavným organizátorom a iniciátorom pochodu bola Konferencia biskupov Slovenska.
Ani vzdialenosť nás veriacich zo Spišského Štvrtku neodradila od presvedčenia a vyjadrenia svojho názoru na pochode. Na cestu autobusom sme skoro ráno dostali požehnanie od pátra Tomáša
a pátra Jozefa, ktorý bol našim hlavným sprievodcom. O 10.00 hod. sme sa zúčastnili hlavnej svätej omše. Duchovne povzbudení sme sa presunuli na Námestie Slobody, kde bol pripravený bohatý program. Vládla tam radostná a pokojná atmosféra. Vypočuli sme si rôzne životné svedectvá ako aj hudobnú tvorbu moderných kresťanských skupín.

Približne 50 000 ľudí o 14.30 hod. začalo pochodovať samotný Pochod za život.
Po jeho ukončení sme sa vrátili domov s radosťou a pokojom v srdci, že sme svojou účasťou podporili správnu vec. A ešte na koniec.... všimli ste si, že všetci ľudia, ktorí sú za potrat sa už narodili?

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Najnovšie príspevky
Please reload

Archív
Please reload

ADRESA

Farský úrad a kláštor minoritov Spišský Štvrtok

Námestie Slobody 4
053 14 Spišský Štvrtok
tel.  +421 53 4598 400

spissky_stvrtok@kapitula.sk

stvrtok@klastor.minoriti.sk

Spišský štvrtok

Dravce

Dlhé stráže

Bukovinka

O NÁS
NAPÍŠTE NÁM
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2017  Farnosť  Spišský Štvrtok.  Created by Booyah.sk