Oslávime výročie Rytierstva Nepoškvrnenej

6.10.2019

V nedeľu 13. októbra si členovia mariánskeho apoštolského hnutia Rytierstvo Nepoškvrnenej (M.I.) pripomenú výročie svojho založenia. Za viac ako storočie svojej existencie budú ďakovať pri svätej omši na Mariánskej hore v Levoči o 14.30 hod.

Rytierstvo Nepoškvrnenej (M.I.) založil sv. Maximilián Mária Kolbe v Ríme v roku 1917 spolu s niekoľkými spolubratmi z minoritského kolégia. Vo zvláštnom zasvätení nepoškvrnenej Panne Márii sa títo mladí muži spojili v svedomitom prežívaní vlastného povolania a vo vytrvalej modlitbe za obrátenie hriešnikov, zvlášť tých, čo sú nepriateľmi svätej Cirkvi. Vytvorili spoločenstvo odhodlané vstúpiť do duchovného boja na všetkých rovinách vlastného života. Čoskoro sa toto spoločenstvo rozrástlo na celosvetové hnutie.