OZNAMY FARSKÉHO ÚRADU

8.12.2019

2. adventná nedeľa

1. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy farských duchovných cvičení. Nech táto novéna prinesie bohaté duchovné ovocie pre naše rodiny a spoločenstvá.

2. V našej farnosti prebiehala počas novény adventná zbierka na charitu. Milodar môžete venovať ešte aj dnes po sv. omši.

3. V týchto dňoch si už môžete vykonať vianočnú svätú spoveď. Prosíme, aby ste si ju neodkladali na posledné dni pred sviatkami. Veľké spovedanie bude v našej farnosti v piatok 20. decembra 2019 v popoludňajších hodinách.

SPIŠSKÝ ŠTVRTOK
  1. Dnes o 15.00 hod. bude stretko detí, ktoré sa zapájajú do koledovania Dobrej noviny. Koledovanie bude prebiehať na Sviatok sv. Štefana. Rodiny, ktoré sú ochotné prijať koledníkov, nech sa nahlásia v sakristii kostola. Akciu koordinuje v našej farnosti pani Eva Fedorová.

2. Rómske spoločenstvo nás dnes pozýva na predvianočné stretnutie na fare o 15.00 hod., na ktorom rozsvietime vianočný stromček a možno príde aj sv. Mikuláš.

3. V pondelok je Slávnosť nepoškvrneného počatia Panny Márie. V tomto roku sa neslávi ako prikázaný sviatok, preto u nás bude iba jedna sv. omša večer o 18.00 hod. Kazateľom na nej bude Mons. Anton Tyrol, generálny vikár spišského biskupa. Ďakujem farskej rade za prípravu slávnosti.

4. Na budúci týždeň sú v stredu, piatok a sobotu zimné kántrové dni. Záväzný je jeden z nich. Ich témou je príchod Kristovho kráľovstva do rodín. V súvislosti s tým vás vo štvrtok o 17.00 hod. pozývame na adoráciu za rodiny.

5. Požehnávanie domov plánujeme v Spišskom Štvrtku v dňoch 28. – 29. decembra.

6. Ak ešte máte záujem o knihy Mons. Gavendu, môžete si ich zakúpiť za rovnakú cenu v sakristii kostola. Všetky knihy sú autorom podpísané.

Milodar:

Novomanželia Murínovci obetovali na kostol 50 €. Pán Boh zaplať.

Lektorská služba:

Klára Lesičková, Anna Bajtošová, Veronika Bajtošová

Upratovanie kostola:

Terézia Sýkorová, Darina Sýkorová, Mária Remiášová, Kvetoslava Gancarčíková, Emília Oravcová, Cecília Ungerová

DLHÉ STRÁŽE
  1. Zajtra je Slávnosť nepoškvrneného počatia Panny Márie. V tomto roku sa neslávi ako prikázaný sviatok. Sv. omša bude o 18.00 hod.

2. Na budúci týždeň sú v stredu, piatok a sobotu zimné kántrové dni. Záväzný je jeden deň. Ich témou je príchod Kristovho kráľovstva do rodín. V súvislosti s tým vás vo štvrtok o 16.15 hod. pozývame na adoráciu za rodiny. Po sv. omši pozývame mládež na stretko.

3. Ak máte záujem zapojiť sa do predvianočného deviatnika a prijať obraz Svätej rodiny, zapíšte sa v sakristii.

4. Požehnávanie domov plánujeme v Dlhých strážach na Nový rok, 1. januára 2020 v popoludňajších hodinách.

Lektorská služba:

Mária Baluchová, Mária Gibalová, Veronika Bendžalová

DRAVCE
  1. Zajtra je Slávnosť nepoškvrneného počatia Panny Márie. V tomto roku sa neslávi ako prikázaný sviatok. Sv. omša bude večer o 17.00 hod.

2. Na budúci týždeň sú v stredu, piatok a sobotu zimné kántrové dni. Záväzný je jeden deň. Ich témou je príchod Kristovho kráľovstva do rodín. V súvislosti s tým vás v piatok o 16.15 hod. pozývame na adoráciu za rodiny.

3. Požehnávanie domov plánujeme v Dravciach na sobotu5. januára 2020.

4. Ak ešte máte záujem o knihy Mons. Gavendu, môžete si ich zakúpiť za rovnakú cenu v sakristii kostola. Všetky knihy sú autorom podpísané.

BUKOVINKA
  1. Zajtra je Slávnosť nepoškvrneného počatia Panny Márie. V tomto roku sa neslávi ako prikázaný sviatok. Sv. omša bude v Bukovinke večer o 17.00 hod.

2. Na budúci týždeň sú v stredu, piatok a sobotu zimné kántrové dni. Záväzný je jeden deň. Ich témou je príchod Kristovho kráľovstva do rodín. V súvislosti s tým vás v stredu o 16.15 hod. pozývame na adoráciu za rodiny.

3. Požehnávanie domov plánujeme v Bukovinke na sobotu  5. januára 2020

.