top of page
  • Eva Oravcová

Naša farnosť na Národnom Pochode za život


V nedeľu 22. 09. 2019 sa v Bratislave uskutočnil Národný pochod za život, ktorého cieľom je verejne vyjadriť túžbu po tom, aby bol chránený život každého človeka. Hlavným organizátorom a iniciátorom pochodu bola Konferencia biskupov Slovenska. Ani vzdialenosť nás veriacich zo Spišského Štvrtku neodradila od presvedčenia a vyjadrenia svojho názoru na pochode. Na cestu autobusom sme skoro ráno dostali požehnanie od pátra Tomáša a pátra Jozefa, ktorý bol našim hlavným sprievodcom. O 10.00 hod. sme sa zúčastnili hlavnej svätej omše. Duchovne povzbudení sme sa presunuli na Námestie Slobody, kde bol pripravený bohatý program. Vládla tam radostná a pokojná atmosféra. Vypočuli sme si rôzne životné svedectvá ako aj hudobnú tvorbu moderných kresťanských skupín.

Približne 50 000 ľudí o 14.30 hod. začalo pochodovať samotný Pochod za život. Po jeho ukončení sme sa vrátili domov s radosťou a pokojom v srdci, že sme svojou účasťou podporili správnu vec. A ešte na koniec.... všimli ste si, že všetci ľudia, ktorí sú za potrat sa už narodili?


50 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page