Týždeň vo farnosti 23. - 30. jún

1. Liturgický kalendár:

Pondelok – Narodenie sv. Jána Krstiteľa, slávnosť;

Štvrtok – Sv. Ladislava, kráľa, v Sp. Štvrtku je to slávnosť hlavného patróna farnosti a obce;

Piatok – Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka, spomienka;

Sobota – Sv. apoštolov Petra a Pavla, slávnosť, cirkevne prikázaný sviatok;

Budúca nedeľa je Trinásta nedeľa v období cez rok.

2. V pondelok máme v Levočí deň Kustódie – stretnutie všetkých bratov, na ktorom oslávime 50. narodeniny nášho kustóda br. Martina Kollára. Sv. omše aj poklona Oltárnej Sviatosti za rodiny budú ako zvyčajne.

3. V utorok P. kustód Martin pozýva o 10.00 hod. do sálky na fare na skladanie Minoritského listu. Budeme sa tešiť z každého, kto má čas a ochotu pomôcť.

4. Vo štvrtok je v Spišskom Štvrtku odpustová slávnosť sv. Ladislava. V tento deň z nariadenia Otca biskupa budeme v diecéze prežívať Deň posvätenia kňazov. Kňazi z nášho levočského dekanátu sa stretnú u nás v Spišskom Štvrtku na spoločnej modlitbe v dopoludňajších hodinách. Svätá omša pred obedom bude o 9.30 – o tejto hodine ju budú sláviť všetci kňazi v našej diecéze. Po sv. omši bude poklona Oltárnej Sviatosti (večer poklona už nebude). Slávnostná odpustová sv. omša bude o 18.00 hodine. Všetkých farníkov na ňu srdečne pozývame. V Dlhých Strážach bude sv. omša v tento deň ráno o 7.00 hodine.

5. V piatok je koniec školského roka. Ďakovná sv. omša pre deti, mládež, učiteľov a rodičov bude o 8.00 hodine. V Sp. Štvrtku v piatok večer už sv. omša nebude. Sv. omša z nasledujúcej slávnosti sv. Petra a Pavla bude v Dravciach o 19.00 hodine.

6. V sobotu máme slávnosť Sv. apoštolov Petra a Pavla. V tento deň sv. omše budú v Sp. Štvrtku o 8.00 a 18.00; v Dravciach a Dlhých Strážach o 8.00; v Bukovinke o 9.00 hodine.

7. Ekonomické záležitosti: Minulú nedeľu sa na obnovu kaplnky vyzberalo 1.007,- eur. Bohu známa osoba darovala 50,- eur. Na budúcu nedeľu je zbierka na dobročinné diela Svätého Otca.

8. Lektorská služba na budúcu nedeľu:  8.00 Mária Rákociová, Ľuboš Bajtoš;

11.00 Stanka Švedová, Laura Borská;

9. Upratovanie kostola: Marcela Slaninová, Nikola Akšteinerová, Martina Martonaková, Irena Parimuchová, Zuzana Bobulová, Božena Garčalová; Keďže je v je sobotu prikázaný sviatok upratovanie bude v piatok.

10. Úmysly sv. omší:

Pondelok 24. jún   08.00   + Anna a Ján Vernarský;

Utorok 25. jún       18.00   + Miroslav a Roman;

Streda 26. jún        18.00   + Ladislav Petrovič;

Štvrtok 27. jún       09.30   O duchovné povolania a Božie požehnanie pre našu farnosť;

18.00   I. + z rod. Bajtošovej a Lesňákovej; II. O Božiu pomoc pre Davida;

Piatok 28. jún        08.00   + Božena – I. výr. smrti;

Sobota 29. jún       08.00   Za veriacich farnosti

18.00   + Štefan a Mária Greš; sv. omša v Dome nádeje

Nedeľa 30. jún      08.00   + Mária, Štefan Slavkovský, Terézia;

11.00   Za zdravie a Božie pož. pre Ladislava – 70 rokov a Mariannu – 40 rokov;

Pondelok 24. jún  19.00   + Ján;

Štvrtok 27. jún      07.00   Za zdravie a Božie pož. pre Helenu – 89 rokov a jej rodinu;

Sobota 29. jún      08.00   + Ján a Stanislav;

Nedeľa 30. jún      08.15   Za zdravie a Božie pož. rod. Bonkovej a Ondrušovej;