top of page
  • P. Tomáš M. Vlček

Výročie birmovky

V pondelok 8. júna sme v na fare v Spišskom Štvrtku oslávili prvé výročie poslednej birmovky. Pozvanie prijalo 21 mladých, z toho 16 boli na birmovke minulý rok.

Stretnutie sme začali krátkym zdieľaním o tom, ako sme prežili uplynulý rok a či sa niečo po birmovke zmenilo. Následne páter Tomáš mladým načrtol možnosti, ako by sa po birmovke mohli angažovať vo farnosti. Potom sme si pozreli film "Osada", ktorý má síce zo začiatku strašidelný nádych, ale neskôr sa ukáže, že je to príbeh o láske (ktorú asi mnohí mladí intenzívne prežívajú). Na záver sme si zahrali rôzne hry, našli sme schovaný mobilný telefón, upratali sme a rozišli sme sa - chcel som napísať, že domov, ale na druhý deň sa ukázalo, že niektorí ešte išli na bicykloch do Levoče a späť.

Bolo to prvé mládežnícke stretnutie od zatvorenia kostolov kvôli riziku šírienia koronavírusu. Pevne veríme, že onedlho sa opäť začneme stretávať pravidelne nielen v Spišskom Štvrtku, ale aj v Dravciach a Dlhých Strážach.


Autor ilustračnej fotky: Pixabay na Pexels

73 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page