top of page
  • br. Jozef

Chystáme koncert barokovej hudby

Aktualizováno: 24. 5. 2022

Umelecký súbor Il Cuore Barocco (barokové srdce) nás srdečne pozýva na koncert klasickej hudby v Kostole sv. Ladislava v Spišskom Štvrtku. Koncert sa uskutoční v nedeľu 29. mája o 17.00 hod.


Zaznejú diela pre menšie obsadenie od dôverne známeho skladateľa obdobia baroka G. Ph. Telemanna až po menej frekventovaných tvorcov na koncertných pódiách – v tomto prípade to bude Johann Joachim Quantz. Ťažiskom programu sú práve triové sonáty tohto významného flautistu, skladateľa a pedagóga. Jeho diela doplnia suita a sonáta G. Ph. Telemanna z nesmrteľnej zbierky 12 Parížskych kvartet. Komorné obsadenie súboru umožní ešte lepšie vnímať kompozičný um samotných skladateľov.


Skladby budú interpretované v duchu autentickosti na kópiách dobových nástrojov. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstupné je dobrovoľné.
164 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page