top of page
  • br. Jozef

Duchovná obnova pre stredoškolákov a vysokoškolákov

Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule pozývame chlapcov stredoškolákov a vysokoškolákov na duchovnú obnovu. Uskutoční sa v dvoch terménoch: 25.11 - 27.11. 2022 a 2.12. - 4.12.2022.

Načo duchovná obnova?

Niekedy potrebuje človek vojsť do TICHA - a na nejaký čas odísť z kolotoča tohto sveta. Zamyslieť sa nad svojím vzťahom s Bohom, nad svojim životom, správaním, hodnotami, nad otázkami, ktoré má vo svojom vnútri... (A čas strávený v pokojnom prostredí Spišskej Kapituly ti v tom môže určite pomôcť.)


Začiatok a koniec obnovy:

Začíname v piatok večer o 18:00 (bude aj sv. omša a aj večera). Cestu na Sp. Kapitulu si skúste pozrieť a nejako skombinovať – a ak by mal niekto problém sa dostať, tak nám dajte vedieť - niečo vymyslíme. Môžete prísť samozrejme aj skôr - len dajte vedieť o ktorej.

Skončíme v nedeľu obedom, ale môžete ostať aj do večera.


Program:

Bude pestrý – celý čas budete môcť byť na programe spolu s bohoslovcami, určite nebude chýbať sv. omša, modlitba, možnosť ísť na sv. spoveď, duchovný rozhovor, nejaká prednáška, čas na ticho, šport, hru, prechádzku...


Správanie:

Asi to netreba osobitne pripomínať – treba mať len na pamäti že je to duchovná obnova a že budete v kňazskom seminári.


Čo si so sebou vziať?

No určite mnohé veci osobnej potreby – ako veci na spanie, prechádzku, do kostola, na osobnú hygienu, prezuvky, uterák, doklady, kartičku poistenca, lieky, niečo na písanie, peniaze si môžete vziať, ale nie veľa. Cena za celý pobyt - vrátane všetkého potrebného - je 15 eur. To stačí zaplatiť pri príchode.


Ak máš nejakú špeciálnu diétu, alebo vážnejšiu chorobu a musíš brať pravidelne lieky – je potrebné nás na to dopredu upozorniť. Ešte nemáš 18 rokov?

V tom prípade by sme potrebovali papier o tom, že tvoji rodičia vedia o tom, že k nám prídeš a že s tým súhlasia. Každý si to môže aj sám doma pripraviť a potom na duchovnú obnovu prosíme priniesť.

Na počítači, alebo aj ručne napíš: Ja .............................(napíšeš meno rodiča) súhlasím, aby sa môj syn ........................(napíšeš meno) narodený:...............................(napíš dátum narodenia) zúčastnil na duchovnej obnove v Sp. Kapitule .................................................(napíš termín odkedy - dokedy). Napíš dátum a miesto bydliska a rodič nech to ešte podpíše.


Viac informácii nájdete tu..

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page