top of page
  • br. Jozef

Dostali sme list z USA

V kronikách a starých prameňoch sa dozvedáme o rôznych dobrodincoch, ktorí počas vekov udržiavali a zveľaďovali náš farský kostol. Kedysi bola starosť oň na pleciach mešťanov a šľachtických rodov. Po veľkom požiari v roku 1869 ho na prahu 20. storočia z núdze vytiahla štedrá pomoc cisárskej koruny. Dnes leží starosť oň na pleciach obyvateľov farnosti. Stále má svojich dobrodincov a pri väčších opravách sa nájdu aj darcovia obetujúci vyššiu sumu. Jedným z nich je pani MaryAnn Watt z USA, zo štátu Illinois. Tá nám v minulom roku poskytla milodar (viac ako 6 000 eur), ktorý sme použili na zaplatenie väčšej časti dlhu, ktorý vznikol pri príprave projektov na obnovu Kaplnky Nanebovzatia. Pani MaryAnn Watt napísala správcovi farnosti v týchto dňoch list, ktorý vám prinášame v plnom znení.


Drahý otec Jozef!


Ďakujem veľmi pekne za Váš nádherný list a fotky kaplnky. Otec Witold mi ukázal na internete ešte viac obrázkov vášho kostola, kaplnky a okolia. Všetko je také nádherné...


Musím Vám povedať jeden príbeh. Pred mnohými rokmi bola moja rodina v ťažkej finančnej situácii. Moja mama mi dala peniaze - malú, ale veľmi hodnotnú bankovku. Pre mňa to bolo až priveľa peňazí. Skryla som ich do Biblie, takže môj manžel ani deti ich nemohli nájsť. Netušila som, čo s peniazmi budem robiť, preto ostali odložené v Biblii. Jedno nedeľné ráno som jasne cítila, že tie peniaze musím priniesť do kostola. V kostole bol misionár, ktorý v ten deň v našej farnosti kázal. Takáto akcia sa konala iba raz v roku. Hneď som vedela, že peniaze sú na podporu jeho diel. Vedela som, že to zariadil Boh. Preto sa odvtedy snažím načúvať Božej vôli a konať.


Toto leto som mala podobnú skúsenosť. Mala som obnos peňazí, ktoré som ja sama nepotrebovala. Oslovila som otca Witolda, či mi nevie poradiť, kam by som mohla poslať svoj milodar. Bolo to niekoľko dní po tom, ako otec Witold zistil, že práve Vy potrebujete tieto peniaze. Aké úžasné! Boh vo svojej veľkej láske vypočul Vaše prosby a odpovedal na ne. Nebolo to o mne, ale o Bohu, ktorý sa stará o Vás a Váš kostol. Je to úžasný Boží zázrak - pol sveta vzdialené miesta a predsa našiel Boh cestu ako pomôcť. Samozrejme, aj otec Witold bol vďaka jeho dobrote dôležitým sprostredkovateľom. Je mojím skutočne veľmi dobrým priateľom.


Aký úžasný je Boh! Vedzte, že Vás miluje a načúva Vám! Požehnal ma možnosťou, ako pomôcť druhým. Nech aj Vás žehná a nech Vás chráni! Nech je k Vám milostivý a láskavý. Nech Vás obdarí svojim pokojom a nech je stále s Vami!


S pozdravom

Marry Ann Watt
108 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page