• br. Jozef

Chlieb sv. Antona


V utorok 1. októbra začala Cirkev sláviť Mimoriadny misijný mesiac. Na začiatku tohto mesiaca sa bratia minoriti z Kláštora nanebovzatia Panny Márie rozhodli obnoviť vo farnosti starú františkánsku tradíciu požehnávania tzv. "chleba sv. Antona". Páter Tomáš v homílii veriacim vysvetlil, ako táto tradícia vznikla. Povedal tiež, že keď sa o chlieb veriaci delia s druhými (aj s tými, čo do kostola neprichádzajú), prinášajú im požehnanie do ich rodín a príbytkov. Toto gesto má teda misijný charakter.

Pátri budú žehnať chlieb každý utorok. Všetkým, ku ktorým sa táto svätenina dostane, vyprosujú na príhovor sv. Antona Božiu ochranu a milosť posilnenia ich viery.

#chliebsvantona #požehnanie #tradícia #františkáni #minoriti #SpišskýŠtvrtok #kláštor

64 zobrazení
ADRESA

Farský úrad a kláštor minoritov Spišský Štvrtok

Námestie slobody 4
053 14 Spišský Štvrtok
Tel. č. +421 53 4598 400

spissky_stvrtok@kapitula.sk

stvrtok@klastor.minoriti.sk

IBAN: SK34 0900 0000 0001 0137 6904

Spišský štvrtok

Dravce

Dlhé stráže

Bukovinka

O NÁS
NAPÍŠTE NÁM
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2017  Farnosť  Spišský Štvrtok.  Created by Booyah.sk