Opatrenia platné od štvrtka 25. novembra 2021

Aktualizováno: 28. 11. 2021

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska uverejnila informácie, podľa ktorých upravujeme fungovanie farnosti a poriadok bohoslužieb na obdobie najbližších 10 dní.

Núdzový stav

Biskupi informujú, že vláda SR vyhlasuje dňom 25. novembra 2021 na obdobie 90 dní na celom území Slovenskej republiky núdzový stav. Zároveň obmedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 25. novembra 2021 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do 9. decembra 2021. S účinnosťou od 25.novembra 2021 v rámci vyhláseného núdzového stavu sa zakazuje zhromažďovať sa v počte nad 6 osôb, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.

Pravidlá pre Cirkev - individuálna pastorácia

Tlačová kancelária KBS informuje, že povolená je iba individuálna pastorácia (na požiadanie vyslúženie svätej spovede, podanie svätého prijímania, duchovný rozhovor). Platí, že pri individuálnej pastorácii sa v priestoroch nesmú tvoriť rady čakajúcich. Povolené sú aj obrady krstu, pohrebu a sobáša. Sväté omše s účasťou veriacich sú povolené iba ONLINE (bez účasti ľudu).

Najbližie dni v našej farnosti

Na základe vyššie uvedených informácií oznamujeme, že sv. omše vo filiálnych kostoloch budú nateraz zrušené. Vyhlásené úmysly sv. omší budú odslúžené bez účasto veriacich. Môžeme sa na nich duchovne zúčastniť sledovaním online bohoslužieb z farského kostola v Spišskom Štvrtku (link tu..). Konventné sv. omše, na ktorých sa budú zúčastňovať rehoľníci z kláštora a asistencia, budeme vysielať v pondelok - sobotu o 18.00 hod., v nedeľu o 08.00 hod.

Veriacim je povolené požiadať o individuálnu službu kňazov. Kto sa chce teda porozprávať, vyspovedať či prijať sv. prijímanie, môže nás kontaktovať na týchto tel. číslach:

P. Jozef Sukeník: 0910 842 499

P. Roman Gažúr: 0908 452 589

P. Samuel Hurajt: 0904 738 978

br. Ján Čirák: 0903 982 118 (okrem spovedania)

• Návšteva chorých a umierajúcich nie je zakázaná. Po telefonickej dohode sme ochotní poslúžiť.

• Prosíme, aby ste v záležitostiach farskej kancelárie uprednostili telefonické vybavenie.

Odpovede na ďalšie praktické otázky nájdete tu...