Týždeň vo farnosti 17. - 23. apríla

Rehoľa minoritov prežíva v budúcom týždni dôležité okamihy. Na kustodiálnej kapitule v Brehove budú bratia hodnotiť posledné štvorročné obdobie a musia zvoliť aj nové vedenie rehole na Slovensku. Sprevádzame ich v modlitbách. Po ich návrate sa tešíme na odpustovú slávnosť v Dlhých Strážach.

Nedeľa 23. apríla - 3. veľkonočná nedeľa

NÁCVIK DETÍ - SP. ŠTVRTOK

Nácvik detí na 1. sv. prijímanie bude dnes popoludní o 14.00 hod. v kostole.

KUSTODIÁLNA KAPITULA

V pondelok naša rehoľná komunita odchádza na kustodiálnu kapitulu do Brehova. Počas tohto týždňa v stredu a vo štvrtok budú sv. omše zrušené. Kancelária bude v pondelok dopoludnia otvorená. Počas našej neprítomnosti treba k zaopatrovaniu umierajúcich a k vybaveniu pohrebov kontaktovať dp. Ľubomira Cvengroša z Hrabušíc (0908 998 781). Prosíme, aby ste nás počas trvania kapituly sprevádzali vo svojich modlitbách.

SOCIÁLNE PORADENSTVO

Bezplatné sociálne a právne poradenstvo bude vo farskej kancelárii v tomto týždni v utorok od 09.00 do 12.00 hod. Bližšie informácie nájdete tu..

ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ

Na budúcu nedeľu 23. apríla budeme v Dlhých Strážach sláviť odpustovú slávnosť sv. Juraja. Sv. omša bude o 10.30 hod. Slávnostným kazateľom bude dp. Dušan Škrabek, moderátor diecéznej kúrie. V pondelok, v deň samotnej slávnosti, bude sv. omša o 18.00 hod. Kazateľom bude dp. Ľobomír Cvengroš, správca farnosti Hrabušice. Spovedanie pred odpustom bude v sobotu v čase od 14.00 do 15.00 hod.

PRÍPRAVA PÚTE

Ak sa chcete 6. mája zúčastniť na Púti s Rádiom Lumen do Krakova, zapíšte sa, prosím po sv. omši v sakristii.

ZBIERKA NA BOŽÍ HROB

Pri Božom hrobe sme na potreby kresťanov v Svätej zemi vyzbierali 2 239,82 eur. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.

(SPIŠSKÝ ŠTVRTOK 1212,02 eur; DRAVCE 530 eur; BUKOVINKA 161,10 eur; DLHÉ STRÁŽE 336,70 eur)

EKONOMICKÉ ZÁLEŽITOSTI

Bohu známa osoba venovala na kostol 50 eur, rodina Čičatková z Bratislavy 100 eur.

Dnes po sv. omši je zbierka na obnovu kostola a kaplnky. Ďakujeme za všetky milodary aj za tie, ktoré dostávame prostredníctvom transparentného účtu.

Dnešný zvonček je určený na obnovu kostola. Pán Boh zaplať za všetky milodary.

SLUŽBA LEKTOROV NA NEDEĽU 23. APRÍLA

08.00 hod. Kristína Slaninová, Klára Lesičková

11.00 hod. Anna Bajtošová, Veronika Bajtošová

10.30 hod. Peter Gibala, Adriana Baluchová, Anna Kováčová