top of page
  • br. Jozef

Výzva na dodržiavanie hygienických opatrení

Keďže sa na sekretariát KBS viacerí veriaci obracajú s podnetmi, ktoré sa týkajú dodržiavania opatrení a hygienických odporúčaní v čase pandémie nového koronavírusu, sekretariát biskupského úradu v Spišskej Kapitule tlmočili dňa 17. júla kňazom spišskej diecézy výzvu Mons. Stanislava Zvolenského, predsedu KBS, v ktorej pripomenul i zdôraznil, že:


1. rúška sú v kostoloch stále povinné. Nemusia ich nosiť len tie osoby, ktorým spôsobujú vážne dýchacie problémy alebo trpia kožnou chorobou; 2. celebrant nemusí mať rúško iba vtedy, ak zachová odstup minimálne dva metre od ostatných osôb; na rozdávanie prijímania si ho však vždy musí nasadiť; 3. stále platí povinnosť dezinfikovať si ruky pred podávaním svätého prijímania; 4. odporúčaný spôsob podávania sv. prijímania je do rúk a len vo výnimočných prípadoch do úst, nie naopak; tí, ktorí z vážneho dôvodu nemôžu prijať do rúk, majú prísť až na záver radu, nie medzi ostatnými; 5. na znak pokoja si ľudia nemajú podávať ruky; 6. sväteničky pri vstupoch do chrámov majú zostať naďalej prázdne. Biskupský úrad vyzval kňazov, aby sa usilovali veriacich primerane katechizovať, čo sa týka náležitej úcty pri spôsobe svätého prijímania do rúk a zároveň všetkým trpezlivo pripomínať povinnosť chrániť svoje zdravie, aj zdravie každého účastníka zhromaždení v našich chrámoch.

Tomáš Pavlikovský, kancelár

47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page