• br. Jozef

Rorátne omše v mariánskej kaplnke

V pondelok 2. decembra sme v Kaplnke nanebovzatia Panny Márie v Spišskom Štvrtku slávili prvú rorátnu sv. omšu. Zišli sme sa ešte potme, o 6.30 hod. V atmosfére zasneženého rána zazneli vo svetle sviec latinské chorály, ľudový liturgický spev i piesne detského zboru sprevádzané hrou na gitare.

Sv. omšu v tretí deň novény pred Slávnosťou nepoškvrneného počatia Panny Márie celebroval páter Jozef, správca farnosti, spolu s pátrom Tomášom a otcom Františkom Fudálym, špirituálom Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. V liturgickej asistencii slúžili bohoslovci kňazského seminára. Diakon Peter Kalis v homílii vysvetlil veriacim význam rorátnych sv. omší, pri ktorých Boží ľud spolu Pannou Máriou očakáva príchod Mesiáša.

Rorátne sväté omše budú v mariánskej kaplnke v Spišskom Štvrtku i 16. a 23. decembra.

#roráty #mariánskakaplnka #seminár #bohoslovci #FrantišekFudály #spev

Námestie slobody 4