top of page
  • br. Jozef

Týždeň vo farnosti 25. február - 3. marec
1. Liturgický kalendár:

Nedeľa 3. marca – Tretia pôstna nedeľa;

 

2. Spoločná Krížová cesta bude dnes v Sp. Štvrtku o 14.00 hod. Z Dlhých Stráži o 13.00 pôjde autobus cez Dravce (ok13.10) a Bukovinku (ok.13.20). Po Krížovej ceste P. Jozef Sukenik pozýva do Kultúrneho domu v Sp. Štvrtku na predpremiéru dokumentárneho filmu o Štefanovi Iglódi– minoritskom mučeníkovi z Radu. Film trvá okolo pol hodiny. Srdečne pozývame k hojnej účasti všetkých veriacich.

 

3. V našej farnosti sa pobožnosti krížovej cesty konajú v piatok o 17.30 ( na filiálkach o 17.00) a v nedeľu o 14.00. Na budúcu nedeľu bude spoločná Krížová cesta v Dlhých Strážach. Zo Sp. Štvrtku o 13.00 pôjde autobus cez Dravce (ok13.10) a Bukovinku (ok.13.20). Krížová cesta bude spojená s uctením relikvií Svätého Kríža. Srdečne pozývame k hojnej účasti všetkých veriacich.

 

4. V tomto týždni je prvý piatok a prvá sobota v mesiaci. Spovedať budeme pol hodiny pred sv. omšou a v Sp. Štvrtku vo štvrtok a piatok od 17.00; v Draciach a v Bukovinke v piatok od 16.00 a v Dl. Strážach vo štvrtok od 16.00. Chorých navštívime ako obyčajne. Sväté omše na prvý piatok budú: Sp. Štvrtok o 18.00 hodine; Dravce, Dlhé Stráže a Bukovinka o 17.00. po Krížovej ceste.

 

5. V sobotu bude Fatimská sobota so začiatkom o 7.00 hodine.

 

6. Ekonomické záležitosti: Minulú nedeľu sa na Charitu vyzberalo 1.090 eur. Na kostol obetovali: Bohu známa osoba 50 eur; z pohrebu Františka Staša 100 eur; Na kaplnku venovali: rod. Toporcerová 50 eur; z pohrebu Františka Staša 300 eur.

 

7. Lektorská služba na budúcu nedeľu: 08.00 Anna Palenčárová, Natália Bajtošová;

                                                                      11.00 Monika Mirgová, Milan Podolinský;

 

8. Upratovanie kostola: Zuzana Čonková, Helena Kroščenová, Martina Mirgová, Lenka Ščuková, Veronika Kroščenová ml.;

 

9. Úmysly sv. omší:

Pondelok 26. február  08.00      Za zdravie a Božie pož pre Oľgu Čonkovú;

Utorok 27. február      18.00      + Mária Bajtošová;

Streda 28. február       18.00      + rod. Sagulovej, Štefan a Katarína;

Štvrtok 29. február      18.00      + Anna, Michal Greš;

Piatok 1. marec            18.00      + Miroslav Mirga I.výr. smrti;

Sobota 2. marec           07.00      Za Rytierstvo Nepoškvrnenej a Ružencové bratstvo;

                                       18.00       + Jozef, Kamila, Ľudovit; sv. omša v Dome nadeje

Nedeľa 3. marec          08.00       + Anton Semko, + syn a rodičia;

                                       11.00       Za zdravie a Božie pož pre Štefana - 60 rokov;

 

10. Od roku 2017 na Slovensku vysiela Rádio Mária v súlade s učením Katolíckej cirkvi, je založené na dobrovoľníkoch, zdravej Mariánskej úcte, Božej prozreteľnosti s cieľom napĺňať misionárske poslanie Cirkvi cez éter. Dá sa počúvať: cez DAB+ (malé rádia sa dajú objednať priamo v Rádiu Mária), FM Spišská Nová Ves 103,9 MHz, cez internet a mobilnú aplikáciu Radio Maria play. Toto rádio chce byť blízko aj tým veriacim, ktorí sa nemôžu zúčastňovať aktivít vo farnostiach z dôvodu staroby alebo choroby.

 

11. Katolícka televízia LUX predstavuje novú streamovaciu platformu s názvom Cinelux. Nájdete tam kresťanské a hodnotové filmy, seriály a dokumenty pre všetky vekové kategórie. Obsah si môžete pustiť kedykoľvek, cez rôzne zariadenia. Členovia klubu priateľov TV LUX majú na Cinelux prístup bezplatne a bez obmedzení. Viac informácií a registrácia je na stránke cinelux.sk.

Dlhé Stráže

Služba lektorov na budúcu nedeľu:

08.15 Slavomíra Bendžalová, Mária Baluchová, Mária Lutterová;

 

Úmysly sv. omší:

Pondelok 26. február 17.00   + Ján, Mária a syn Ján;

Štvrtok 29. február     17.00   + Júlia Bonková;

Piatok 1. marec           17.00   + Ján, Mária a ich detí;

Nedeľa 3. marec          08.15  + Štefan, Mária a súrodenci; (detská sv. omša)

 

Dravce

Upratovanie kostola:

Kožíková Jana, Petrušová Mária, Kožiková Marta;

 

Úmysly sv. omší:

Utorok 27. február    17.00   + Štefan a Mária Bašistovi;

Piatok 1. marec          17.00   + František, Jolana, Peter, Vladimír, František Hradiský;

Nedeľa 3. marec         09.30   + z rod. Brejová, Bartošová, Dvorčáková;

 

Bukovinka

Úmysly sv. omší:

Streda 28. február     17.00    + František Kuruc;

Piatok 1. marec          18.00    Za duše v očistci

Nedeľa 3. marec         09.30   + Jozef, Mária Jozef Dunajčan;

112 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page