Týždeň vo farnosti 12. - 18. júna

Ešte niekoľko dní budeme žiť v atmosfére sviatku Božieho tela. Nech tento krásny čas dlho doznieva v srdciach tých, čo milujú Ježiša.

Utorok 13. júna - Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi, sviatok

Piatok 16. júna - Najsvätejšieho Srcda Ježišovho, slávnosť

Sobota 17. júna - Nepoškvrneného Srdca prebl. Panny Márie, spomienka

Nedeľa 18. júna - 11. nedeľa cez rok

POĎAKOVANIE

Ďakujeme zamestnancom obecného úradu aj všetkým dobrovoľníkom, ktorí počas minulého týždňa prišli pomôcť s upratovaním farského kostola a Kaplnky Nanebovzatia. Kaplnka by mala byť odovzdaná do užívania tento týždeň vo štvrtok. Následne sa do nej vráti oltár a lavice. Jej posvätenie prebehne pravdepodobne v letných mesiacoch.

PERSONÁLNE ZMENY VO FARNOSTI

Na kustodiálnej kapitule, ktorá prebiehala minulý týždeň, boli zvolení noví predstavení našich rehoľných komunít a bratia dostali dekréty o zmene pôsobiska. Páter Jozef a br. Ján budú od júla pôsobiť v kláštore v Brehove, páter Samuel v Bratislave. Novým gvardiánom kláštora v Spišskom Štvrtku sa stal páter Adam Baran. Spolu s ním sem prídu pôsobiť aj p. Peter Gallík a br. Michal Lacko. S odchádzajúcimi bratmi sa rozlúčime pri odpustovej slávnosti sv. Ladislava v Spišskom Štvrtku v nedeľu 25. júna.

ÚMYSLY V DLHÝCH STRÁŽACH

V Dlhých Strážach je momentálne prijatých dosť úmyslov sv. omší. Prosíme, aby ste do konca júna ďalšie nenosili.

PROCESIA NA SVIATOK BOŽIEHO TELA

Dnes popoludní o 14.00 hod. bude v Spišskom Štvrtku procesia zo sviatku Božieho tela. Pobožnosť sa začne v kostole o 14.00 hod. Ak bude zlé počasie, vonku nepôjdeme.

SVIATOK SV. ANTONA

V utorok bude sviatok sv. Antona Paduánskeho. Sv. omša bude spojená s pobožnosťou, pri ktorej budeme žehnať chlieb.

PIATKOVÁ SLÁVNOSŤ

Tento piatok je v Cirkvi slávnosť, preto nás v takýto deň neviaže žiaden pôst ani povinnosť zdržiavať sa mäsitého pokrmu. Pamätajme však, že je to svetový deň modlitieb za posvätenie kňazov a pomodlime sa za svojich duchovných pastierov. Po sv. omšiach bude v kostoloch odprosujúca pobožnosť, ktorá je v tento deň spojená s možnosťou získať úplné odpustky.

VEČERADLO

V sobotu večer o 17.00 hod. bude v dome nádeje pred sv. omšou pobožnosť večeradla s Pannou Máriou. Pripraví ju ruža pani Beáty Bajtošovej.

OHLÁŠKY

Oznamujeme, že sviatosť manželstva chcú prijať Matthew Peter Rula a Ľubomíra Petreková. Ohlasujú sa dnes po druhý raz. Ak by niekto vedel o prekážke, ktorá im nedovoľuje uzavrieť sviatostné manželstvo, nech to oznámi na farskom úrade.

EKONOMICKÉ ZÁLEŽITOSTI

Lucián Semko obetoval na obnovu kaplnky 200 eur, v stánku na Deň obce sa vyzbieralo 40 eur, poslanci venovali svoju výhru vo výške 100 eur. Pán Boh zaplať za všetky milodary. Na budúci týždeň je tretia nedeľa v mesiaci. Po sv. omšiach bude zbierka na obnovu kostola a kaplnky. Ďakujeme, že nám pomáhate zvládnuť náklady na jej záchranu.

Zvonček z budúcej nedele bude určený na obnovu kostola.

SLUŽBA LEKTOROV NA NEDEĽU 18. JÚNA

08.00 hod. Ľuboš Bajtoš, Tobias Kuda

11.00 hod. Timea Jurčová, Ema Bajtošová

08.15 hod. Peter Gibala, Adriana Baluchová, Anna Kováčová