Týždeň vo farnosti 17. - 23. augusta

V minulom týždni sa deti schádzali v Spišskom Štvrtku na dennom tábore. Ďakujeme pátrovi Tomášovi, manželom Švedovým a obetavým animátorom z eRka za mnoho času a energie, ktoré vašim deťom venovali. Taktiež ďakujeme za podporu pánovi starostovi Jánovi Grešovi. Medzitým sme pokročili v prácach na oprave starej školy a pri upratovaní kostolnej veže. Zvonári z dielne v Liptovských Sliačoch začali pracovať na výrobe technického vybavenia pre zvony v Spišskom Štvrtku. Oprava by mala byť dokončená do dvoch mesiacov. Tešíme sa, že sa našli ďalší dobrovoľníci na sprevádzanie turistov, na niekoľko dní sa k nim pridali aj dvaja študenti z Bratislavy, ktorým taktiež ďakujeme. Tešíme sa tiež, že sa našlo veľa farníkov, ktorí nám pomohli zorganizovať odpustové slávnosti pri Kaplnke Nanebovzatia. Nech vás všetkých dobrý Pán Boh obdarí svojím požehnaním a tieto pekné dni nech prinesú krásne ovocie do života vašich rodín a celej farnosti!

Štvrtok 20. augusta Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi, spomienka

Piatok 21. augusta Sv. Pia X., pápeža, spomienka

Sobota 22. augusta Panny Márie Kráľovnej, spomienka - v Bukovinke slávnosť

Nedeľa 23. augusta 21. nedeľa cez rok

PRÍPRAVA SNÚBENCOV

Od 11.9 do 13.9. 2020 sa v Centre Božieho milosrdenstva v Smižanoch uskutoční príprava na manželstvo, ktorú organizuje Hnutie kresťanských rodín na Slovensku. Bližšie informácie a kontakty sú na farskej internetovej stránke.

OHLÁŠKY V SPIŠSKOM ŠTVRTKU

Sviatosť manželstva chcú prijať Dominik Toporcer a Martina Varjuová. Ohlasujú sa dnes po prvý raz. Ak by niekto vedel o prekážke, ktorá im nedovoľuje uzavrieť sviatostný zväzok, nech to oznámi na farskom úrade.

MILODARY A ZBIERKY

V minulom týždni obetovala Bohu známa osoba na kostol v Spišskom Štvrtku 50 eur. Dnes po sv. omšiach máme v Spišskom Štvrtku mimoriadnu zbierku na opravu kostola a kaplnky, ďakujeme za vaše milodary.

Dnešný zvonček je v Dravciach venovaný na opravu oltára.

ODPUST V BUKOVINKE

V sobotu 22. augusta je v Bukovinke odpust. Slávenie prenášame na nedeľu 23. augusta o 11.00 hod. Odpustovým kazateľom bude Mons. Andrej Imrich, emeritný pomocný biskup. Prosíme o prípravu, upratanie a ozdobenie kostola. Členovia pastoračnej a hospodárskej rady nech zorganizujú poďakovanie kazateľovi a pohostenie.

SLUŽBA LEKTOROV NA NEDEĽU 23. AUGUSTA

08.00 hod. Klára Lesíčková, Anna Bajtošová

11.00 hod. Veronika Bajtošová, Eva Fedorová

08.15 hod. Peter Gibala, Adriana Baluchová, Mária Kelnerová

UPRATOVANIE KOSTOLA

SPIŠSKÝ ŠTVRTOK: Mária Lačná, Irena Stašová, Irena Parimuchová, Marta Bajtošová, Mária Bajtošová, Janka Poláková

DRAVCE: Bašistová Marta, Lučivjanská Mária, Jankurová Jana, Friedmanová Zuzana

DLHÉ STRÁŽE: Martina Slavkovská, Terézia Strážiková, Marcela Bendžalová

SPOMIENKA NA BARBARSKÚ NOC

Radi by sme si spolu s vami pripomenuli sedemdesiate výročie Barbarskej noci. Chceme sa poďakovať veriacim zo Spišského Štvrtku, ktorí 13. apríla roku 1950 bránili našich rehoľných spolubratov pred nespravodlivým uväznením. Preto vás v pondelok 31. augusta o 17.00 hod. pozývame do kinosály na film Tiene Barbarskej noci. Budeme radi, ak potom odznejú aj svedectvá pamätníkov na túto udalosť. Po filme chceme všetkých pozvať na večerné posedenie a na guláš.

ÚMYSLY SV. OMŠÍ

Pondelok 17. augusta

06.30 hod. kaplica Prosba o uzdravenie Oliverka

Utorok 18. augusta

18.00 hod. + Terézia Bajtošová

Streda 19. augusta

06.30 hod. kaplica + Ján, Mária, Anna

Štvrtok 20. augusta

18.00 hod. Za zdravie a Božie pož. pre Alenu Pítrovú (50 r.) a Rastislava Moskala (18 r.)

Piatok 21. augusta

18.00 hod. Na úmysel dobrodincov kostola a kláštora

Sobota 22. augusta

18.00 hod. Dom nádeje: + rehoľná sestra Gretka (1. výročie smrti)

08.00 hod. Za zdravie a Božie pož. pre Helenu (70. jub) a za celú rodinu

11.00 hod. + Ján, Mária, Martin

Utorok 18. augusta

07.30 hod. + Helena, Ján a Viera

Piatok 21. augusta

19.00 hod. +Štefan Petrovič

09.30 hod. Prosba o zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

Pondelok 17. augusta

19.00 hod. Prosba o zdravie a Božie pož. pre Jána (50. jubileum) a jeho rodinu

Štvrtok 20. augusta

07.30 hod. Prosba o zdravie a Božie pož. pre Helenu

Nedeľa 23. augusta

08.15 hod. Prosba o zdravie a Božie pož. pre Helenu Kellnerovú (90. jub.)

BUKOVINKA

Streda 19. augusta

19.00 hod. + Ľudovít Paločaj

Nedeľa 23. augusta