Týždeň vo farnosti 17. - 24. december

1. Liturgický kalendár

Dnes je Tretia adventná nedeľa – Nedeľa Gaudete, Radujte sa. Dnešným dňom sa začína druha časť adventného obdobia.

2. Budúca nedeľa je Štvrtá adventná nedeľa a zároveň je to Štedrý deň. Sv. omše budú tak ako v každú nedeľu. Večer o 18.00 zasadneme k Štedrej večeri. Toto stolovanie nech má charakter slávenia vianočnej vigílie. Nech je spojené s modlitbou Anjel Pána, čítaním biblického textu o narodení Ježiša Krista a so spevom vianočných kolied. Polnočná sv. omša bude o 24.00 hodine vo všetkých našich kostoloch.

3. Vo štvrtok a piatok sa bude v kostole pripravovať vianočná výzdoba, preto v tieto dni sv. omše v kostole v Spišskom Štvrtku budú ráno o 8.00 hodine. Rorátna sv. omša vo štvrtok už nebude.

4. Vianočná sv. spoveď je už za nami. Pre tých, ktorí sa jej nemohli zúčastniť bude ešte príležitosť v Spišskom Štvrtku každý deň pol hodiny pred sv. omšou, v Dravciach v utorok pol hodiny pred sv. omšou aj cez sv. omšu, v Dlhých Strážach vo štvrtok pol hodny pred sv. omšou aj cez sv. omšu a v Bukovinke v stredu pred sv. omšou. Chorých navštívime tak ako na prvý piatok na filiálkach vo štvrtok pred obedom a v Sp. Štvrtku v piatok pred obedom. Chorých ku ktorým nechodievame na prvé piatky prosíme nahlásiť do stredy večera.

5. V pondelok o 18.00 bude poklona Oltárnej Sviatosti za rodiny. Pozývame všetkých, ktorým leží na srdci dobro našich rodín a spoločnosti.

7. V sakristii kostola sa môžu zapisovať rodiny, ktoré chcú prijať Dobrú novinu, ako aj tie, ktoré chcú v tomto roku požehnať svoj dom v rámci koledy.

8. Ekonomické záležitosti: Dnes je zbierka na obnovu kaplnky. Z pohrebu Jozefa Mirgu venovali na kostol 50 eur; na kaplnku z osláv 100. narodenín Štefana Toporcera 300 eur;

9. Lektorská služba na budúcu nedeľu: 08.00 Kristína Slaninová, Klára Lesičková;                                                                                                                        11.00 Milan Podolinský, Anna Brozáková;

24.00 Lukáš Bajtoš, Anna Bajtošová;

10. Upratovanie kostola: (sobota 9.00) Františka Novotná, Barbora Javorská, Františka Javorská, Katarína Rusnáková, Beáta Garčárová, Martina Bobriková, Dana Budajová, Helena Jendrálová, Eva Majcherová, Silvia Petrovičová, Katarína Borská, Darina Knapiková;

11. Úmysly sv. omší:

Pondelok 18. december     06.00        Za rod. Csákyovcov;

Utorok 19. december         18.00        + Milan Novotný;

Streda 20. december          18.00        + rod. Mac a Deň;

Štvrtok 21. december         08.00        + členov rod. Csákyovcov;

Piatok 22. december           08.00        + Štefan a Mária Kežmarský;

Sobota 23. december         18.00       + Štefan Pecha, výročná sv. omša; -  sv. omša v Dome nádeje

Nedeľa 24. december         08.00        + Jozef a Cecília Vitek;

11.00        + Helena;

24.00       Za našich dobrodincov;

Služba lektorov na budúcu nedeľu:

08.15 Peter Gibala, Adriana Baluchová, Anna Kováčová;

24.00 Slavomíra Bendžalová, Mária Baluchová, Antónia Balocká;

Pondelok 18. december       17.00   + Lenuška – 1. výr. smrti;

Štvrtok 21. december           17.00   + Mária Lojkova a rodičia;

Nedeľa 24. december           08.15   Veriacich farnosti;

24.00   Za zdravie matky a dieťaťa a za

Upratovanie kostola:

Bašistová Jana, Kotarbová Jana, Bednárová Jarmila, Korheľova Mária, Koršalová Alžbeta, Koršalová Renáta;

Utorok 19. december         17.00   + Jozef a Sidónia;

Piatok 22. december          17.00   + z rod. Vodžákovej;