Týždeň vo farnosti 2. - 8. novembra

Aktualizováno: 1. 11. 2020

Máme za sebou prvý týždeň spojený so zákazom vychádzania. Mnohí sme už ochoreli, alebo opatrujeme chorých v svojich domácnostiach. Naše starosti pretla aj smutná správa o smrti duchovného pastiera, diecézneho biskupa Štefana Sečku. Ťažký čas nás núti opäť hľadať nové cesty k Bohu i k blížnemu. Ďakujeme za modlitby a všetky prejavy blízkosti pre našu komunitu, ktorá sa tiež ocitla v karanténe.

Pondelok 2. novembra - Spomienka na všetkých verných zosnulých

Utorok 3. novembra - Spomienka na všetkých zosnulých troch františkánskych rádov

Streda 4. novembra - Sv. Karola Boromejského, biskupa, spomienka

Nedeľa 8. novembra - 32.nedeľa cez rok

DUŠIČKOVÉ ODPUSTKY

V súčasnej situácii neorganizujeme počas dušičkového víkendu žiadne spoločné pobožnosti v kostoloch ani na cintorínoch. Úplné odpustky pre zomrelých veriacich bude možné tento rok kvôli pandémii koronavírusu získať po celý november. Vyplýva to z dekrétu Apoštolskej penitenciárie, ktorá vyšla v ústrety žiadostiam biskupov z mnohých oblastí sveta postihnutých koronavírusom. starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, a to aj z dôvodu obmedzení nariadených verejnou autoritou v čase pandémie, môžu získať odpustky na diaľku. Stačí ak sa v duchu spoja so spoločenstvom Cirkvi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť - akonáhle to bude možné - tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca) a pred obrazom Pána Ježiša alebo Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých.

PRVOPIATKOVÝ TÝŽDEŇ

Tento týždeň je prvopiatkový. Nakoľko je naša rehoľná komunita momentálne v karanténe, návštevu chorých neplánujeme. V prípade, že niekto je v nebezpečenstve smrti, kontaktujte neodkladne kláštor minoritov v Levoči (0905 410 231).

OHLÁŠKY V DLHÝCH STRÁŽACH

Oznamujeme, že sviatosť manželstva chcú prijať Ondrej Šarišský a Jana Šarišská Semanová. Ohlasujú sa dnes po prvý raz. Ak by niekto vedel o prekážke, ktorá im nedovoľuje uzavrieť sviatostný manželský zväzok, nech to ohlási na farskom úrade.

PRÁCE NA KOSTOLOCH

V minulom týždni začala firma Texnet v Spišskom Štvrtku pracovať na oprave bleskozvodov a uzemnenia na farskom kostole. Redaktorka Michaela Valiková z RTVS pripravila reláciu o Kaplnke Nanebovzatia v Spišskom Štvrtku. Relácia bude vysielaná na Rádiu Regina - východ v sobotu 7. novembra.

ZADĹŽILI SME SA

Farnosť získala pôžičku 10 000 eur od Kláštora minoritov v Bratislave. Táto suma bude použitá na zaplatenie časti projektov pre sanáciu a reštaurovanie Kaplnky Nanebovzatia Panny Márie v Spišskom Štvrtku. Pôžičku máme splatiť do konca budúceho roka.

ÚMYSLY SV. OMŠÍ - do odvolania slávené neverejne

Pondelok 2. novembra

1. kňaz + otec biskup Štefan

2. kňaz + otec biskup Štefan