Týždeň vo farnosti 21. - 28. apríl

Utorok – sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka, spomienka;

Streda – sv. Juraja, mučeníka, spomienka; v Dl. Strážach odpustová slávnosť;

Štvrtok – sv. Marka, evanjelistu, sviatok;

Budúca nedeľa je piata veľkonočná nedeľa.

2. Dnes je 4. veľkonočná nedeľa – Nedeľa Dobrého Pastiera. Pri vchode do kostola je pripravená volebná urna, do ktorej môžete hádzať vyplnené volebné listy. Volebná komisia spočíta hlasy popoludní na fare.

Popoludní o 14.00 pozývame do Spišského Štvrtku na pobožnosť za povolania a po nej na spoločné farské stretnutie pri guláši pripravené pri Starej škole, ktoré bude príležitosťou stretnúť sa osobne v tento deň s našimi duchovnými pastiermi. Srdečne všetkých pozývame.

3. V stredu je odpustová slávnosť sv. Juraja v Dlhých Strážach. Slávnostnú sv. omšu o 18.00 bude sláviť spišský biskup Mons. František Trstenský. Všetkých srdečne pozývame. Sv. Juraja si uctíme v Dlhých Strážach aj na sv. omši o 11.00 hod. na budúcu nedeľu, ktorú bude celebrovať P. Peter Głód OFMConv. Preto na budúcu nedeľu druhá sv. omša v Sp. Štvrtku bude o 9.30 a v Bukovinke bude sv. omša o 8.15.

4. Kvôli odpustovej slávnosti v stredu v Dlhých Strážach bude zmena poriadku sv. omší: sv. omša v Sp. Štvrtku bude v stredu ráno o 8.00 a sv. omša v Bukovinke bude vo štvrtok o 19.00.

5. Na budúcu nedeľu na sv. omši o 9.30 v Spišskom Štvrtku zložia sľub novozvolení členovia Farskej pastoračnej rady a Farských hospodárskych rád.

6. V piatok bude sv. omša a nácvik pre deti. Nácvik začína o 17.00 hod. Pre deti, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie v Sp. Štvrtku je účasť povinná ako súčasť prípravy na Prvé sväté prijímanie.

7. V pondelok o 18.00 pozývame na poklonu Oltárnej Sviatosti za rodiny a vo štvrtok o 17.00 sa budeme spoločne modliť za povolania.

8. Ekonomické záležitosti: Dnes je zbierka na seminár.

9. Lektorská služba na budúcu nedeľu: 8.00 Monika Mirgová, Milan Podolinský;

9.30 Anna Brozáková, Lukáš Bajtoš;

10. Upratovanie kostola: Martina Javorská, Martina Hovančik, Martina Javorská – Drusart, Helena Butrinová, Miriam Bajtoš, Lívia Melisová;

11. Úmysly sv. omší:

Pondelok 22. apríl     08.00  + Šimon Tripšanský;

Utorok 23. apríl         18.00  + Manžel, Svokrovci a Jozef;

Streda 24. apríl          08.00  + Mária Petrovičová;

Štvrtok 25. apríl        18.00   + Ján Javorský;

Piatok 26. apríl         18.00   + Ondrej, Mária, Emil, Mária Ďuro;

Sobota 27. apríl        18.00   + Mária Bajtošová; sv. omša v Dome nádeje

Nedeľa 28. apríl        08.00   + František Staš;

09.30   + Ján a Anna Švirloch;

12. Sviatosť manželstva chcú prijať:

Mgr. Marek Cabak z Pitelovej a Mgr. Andrea Olejarová z Dravec. Ohlasujú sa 1. krát.

Služba lektorov:

Pondelok 22. apríl   19.00   + Ján Anna, Ľudmila;