Týždeň vo farnosti 21. - 28. január

1. Liturgický kalendár

Streda 24. januára - Sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Štvrtok 25. januára - Obrátenie sv. Pavla, apoštola, sviatok

Piatok 26. januára - Sv. Timoteja a Títa, biskupov, spomienka

Nedeľa 28. januára - 4. nedeľa cez rok

2. Dnes je Nedeľa Božieho slova. Pozývame vás, aby ste aj v rodinách vzali dnes do rúk Sväté písmo a spoločne ho čítali.

3. Až do štvrtku 25. januára slávime v Cirkvi Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Pamätajme na tento úmysel pri sv. omšiach i v osobnej modlitbe.

4. Vo štvrtok v rámci poklony Oltárnej Sviatosti o 17.00 vás pozývame na večeradlo s Pannou Máriou. Večeradlo pripraví ruža p. Márie Novotnej.

5. V piatok 26. januára po sv. omši bude stretnutie rodičov detí, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie.

6. V utorok v našej farnosti je celodenná poklona Oltárnej sviatosti. Poklona sa bude konať v Dlhých Strážach so začiatkom o 9.00 hodine. Ukončenie poklony o 17.00 sv. omšou.

7. Oznam Biskupského úradu: Drahí bratia a sestry, jednou z úloh diecézneho biskupa je vytvárať v spolupráci s klerikmi a Božím ľudom diecézne spoločenstvo. V rýchlo meniacej sa dobe je nevyhnutnosťou sa navzájom pozorne počúvať a slobodne vyjadrovať mienku o veciach, ktoré sa v diecéze týkajú nás všetkých. Z tohto dôvodu sa otec biskup František Trstenský rozhodol zorganizovať konferenciu s názvom „Výzvy pre Spišskú diecézu. Čo môžeme urobiť pre Boží ľud Spišskej diecézy“, ktorá sa uskutoční v utorok, 23. januára 2024 od 9.00 do 16.00 hod. v aule Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Otec biskup nás pozýva zúčastniť sa tohto podujatia prostredníctvom priameho prenosu, ktorý môžeme sledovať cez konto Spišskej diecézy na sociálnych platformách facebook a youtube.

8. Ekonomické záležitosti: Na kaplnku obetovali: rodiny, ktoré prijali obraz Svätej Rodiny z Nazareta 100 eur; Dnes je zbierka na obnovu kostola a kaplnky.

9. Lektorská služba:

Budúca nedeľa: 08.00 Anna Palenčárová, Natália Bajtošová; 11.00 Monika Mirgová, Milan Podolinský;

10. Upratovanie kostola: Lucia Mirgová, Eva Gáborová, Marta Mirgová, Viera Mirgová, Mária Kroščenová, Ľudmila Mirgová;

11. Úmysly sv. omší

Pondelok 22. január    08.00   + Jozef Kerita;

Utorok 23. január        18.00    + Zdeno a Darina;

Streda 24. január         18.00    Za zdravie a Božie pož. pre Ondreja s rodinou;

Štvrtok 25. január        18.00   + z rod. Dunčových a Javorských;

Piatok 26. január          18.00   Za zdravie a Božie pož. pre Jarmilu – 70 rokov života;

Sobota 27. január         18.00   + Michal a Anna; sv. omša v Dome nadeje

Nedeľa 28. január         08.00   + Pavol Bolf;

11.00   + rodičov Bajtošových a Kapalkových;

Služba lektorov na budúcu nedeľu:

8.15 Mária Lutterová, Miroslava Lojková, Mária Kellnerová;

Pondelok 22. január   17.00    + Jozef Lojko;