Týždeň vo farnosti 4. - 11. február

Streda 7. februára - Sv. Kolety z Corbie, panny, spomienka

Sobota 10. februára - Sv. Školastiky, panny, spomienka

Nedeľa 11. februára - 6. nedeľa cez rok

2. Dnes je prvá nedeľa, popoludní o 14.00 hod. bude v kostole mariánska pobožnosť spojená s výmenou ružencových kartičiek. Po pobožnosti Ružencové bratstvo a Modlitby matiek pozývajú všetkých na fašiangové posedenie do sálky na fare

3. Na budúcu nedeľu je 32. Svetový deň chorých. Pri tejto príležitosti pozývame v sobotu do kultúrneho domu v Spišskom Štvrtku na 10.00 hod. chorých a starších na sv. omšu a pomazanie chorých. Sviatosť chorých môže prijať každý vážne chorý, alebo starší človek. Nemá sa prijímať v ťažkom hriechu a tak isto ak niekto už mal v priebehu roka tuto sviatosť vyslúženú a jeho zdravotný stav sa nezhoršil. Pred sv. omšou bude príležitosť k sv. spovedi a po sv. omši bude skromné fašiangové posedenie pre chorých a samotných. Prosíme, aby ste zabezpečili dovoz chorých najmä z filiálok a kto nemá možnosť transportu prosíme nahlásiť do piatku na fare.

4. Pripomíname, že v pondelok o 18.00 hod. je poklona Oltárnej Sviatosti za rodiny.

5. V tomto týždni sa po dvojmesačnej prestávke opäť začnú rozbiehať víkendové kurzy prípravy na manželstvo. Pripomíname mladým, že po rozhodnutí vstúpiť do manželstva sa treba zaregistrovať na predmanželské náuky prostredníctvom platformy www.domanželstva.sk. Ak snúbenci z rôznych dôvodov nemôžu tieto náuky absolvovať, nech na to upozornia kňaza pri prvom stretnutí vo farskej kancelárii. Bližšie informácie o vysluhovaní sviatosti v našej farnosti nájdete na internetovej stránke farnosti.

6. Ekonomické záležitosti:

7. Lektorská služba na budúcu nedeľu: 08.00 Veronika Bajtošová, Marta Švedová;

11.00 Stanka Švedová, Eva Fedorová;

8. Upratovanie kostola: Monika Ščuková, Monika Mirgová, Marcela Ščuková, Anna Mirgová, Olina Janecká, Denisa Mirgová;

9. Úmysly sv. omší:

Pondelok 5. február      08.00      + Ján Javorský;

Utorok 6. február          18.00       + Ondrej, Mária, Michal, Anna;

Streda 7. február           18.00       + Bratov, sestry, príbuzných a dobrodincov;

Štvrtok 8. február          18.00       + z rod Balejovej a Bajtošovej;

Piatok 9. február            18.00       + Jozef Mirga;

Sobota 10. február        10.00        Za chorých Kultúrny dom

18.00       + František Toporcer; sv. omša v Dome nadeje

Nedeľa 11. február         08.00      + Mária a Ondrej;

11.00       + Vladimír, Jozef, Mária, Matej, Helena a rodičia;

Služba lektorov na budúcu nedeľu:

08.15 Slavomíra Bendžalová, Mária Baluchová, Antónia Balocká;

Pondelok 5. február   17.00   Za zdravie a Božie pož pre Žofiu Kopaničákovú – 90 rokov;

Štvrtok 8. február       17.00   + Ján Faltin;

Nedeľa 11. február     08.15   + Štefan Bača;